
Pelgrimstocht voor Frans van der Lugt en voor wederopbouw Syrië
Pater Frans van der Lugt was lid van de Sociëteit van Jezus (jezuïetenorde). Voorafgaande aan de burgeroorlog organiseerde hij voettochten, waarin duizenden christelijke en islamitische jongeren meeliepen. Na het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 bood hij in de belegerde stad Homs hulp, onder meer aan mensen die niet konden vluchten voor het geweld. De pater werd op 7 april 2014 vermoord in de tuin van het klooster waar hij woonde. Hij is daar ook begraven.
Anne Claire van der Lugt, nicht van de in Syrië vermoorde pater Frans van der Lugt, organiseert in april volgend jaar een pelgrimstocht van Amsterdam naar Den Bosch ter nagedachtenis aan haar oom. De wandeltocht is tevens bestemd als steun aan de wederopbouw in Syrië.
Deelnemers aan de ‘Walk for Homs’ halen donaties op voor onder meer het opzetten van een Frans van der Lugt Centre in de Syrische stad Homs en voor goed onderwijs in de regio van de Syrische hoofdstad Damascus.
Behalve meedoen aan de meerdaagse pelgrimstocht is het ook mogelijk de eerste en/of de laatste etappe te wandelen of een eigen pelgrimstocht naar Den Bosch of een andere wandeling te organiseren Niet-wandelaars kunnen een speciale mis bijwonen in de Obrechtkerk in Amsterdam of in de Sint-Janskathedraal in Den Bosch.
Er zijn vijf mogelijkheden om mee te wandelen met Walk for Homs en het is mogelijk om de speciale dienst op dinsdag 5 april 2022 en zondag 10 april 2022 ter nagedachtenis van Frans van der Lugt bij te wonen om stil te staan bij alle mensen in Syrië die onze hulp hard nodig hebben.
1. De pelgrimstocht (2022)
In zes dagen tijd van 5 tot en met 10 april 2022 wandelt Anne Claire van der Lugt samen met 84 andere wandelaars van Amsterdam naar ‘s-Hertogenbosch, een pelgrimstocht van 145 kilometer. Om stil te staan zowel bij het overlijden en de 84ste verjaardag van Frans als ook bij alle mensen in Syrië die onze hulp hard nodig hebben. Meer informatie
2. Wandel de eerste etappe mee (2022)
Op dinsdag 5 april 2022 is het mogelijk om de eerste etappe van de pelgrimstocht met ons mee te lopen. Na de speciale dienst in de Obrechtkerk in Amsterdam, ter nagedachtenis van Frans en om stil te staan bij de mensen in Syrië, zullen we beginnen aan de eerste etappe richting ‘s-Hertogenbosch. Meer informatie
3. Wandel de laatste etappe mee (2022)
Op zondag 10 april 2022 is het mogelijk om de laatste etappe van de pelgrimstocht mee te lopen. Bij aankomst in ‘s-Hertogenbosch zullen we worden verwelkomd door de bisschop De Korte. Hij zal de speciale dienst ter nagedachtenis van Frans opdragen en stil staan bij de mensen in Syrië. Meer informatie
4. Eigen pelgrimstocht naar ‘s-Hertogenbosch (2022)
Wandel vanuit je eigen woonplaats je eigen pelgrimstocht richting ‘s-Hertogenbosch op zondag 10 april 2022. Om daar samen met ons de speciale dienst bij te wonen ter nagedachtenis van Frans en om stil te staan bij de mensen in Syrië. Meer informatie
5. Wandel zelf mee (2021-2022)
Het is nu nog niet mogelijk om een pelgrimstocht te organiseren, maar zelf en/of met een vriend(in) wandelen mag natuurlijk wel. Wandel daarom tot en met zondag 10 april 2022 zo vaak als je zelf wilt. Je bepaalt iedere keer dat je op pad gaat zelf de locatie en afstand. Iedereen mag meedoen. Meer informatie
Afbeelding: Jezuieten.org